Instalace a správa šablon ve Wordpress

Více informací než v rámci této nápovědy lze nalézt na officiální stránce WordPress na odkaze zde.

Vložení nové šablony do Vašeho redakčního systému WordPress lze třemi způsoby (seřazeny dle obtížnosti):

V případě potřeby aktivace šablony nebo jejího odstranění, doporučujeme využít postupu:

Instalace šablony ze seznamu podporovaných šablon

Po přihlášení do administrace aplikace WordPress přejděte do sekce “Vzhled - Šablony”. Zde uvidíte nejen již nainstalované šablony ale také pole “+Instalovat”. Po kliknutí se Vám otevře seznam šablon, které si můžete nainstalovat skrze stisknutí tlačítka “Instalovat” u Vámi vybrané šablony (seznam šablon lze filtrovat podle výše uvedených karet doporučené, nejčastěji používané a tak dále).

Instalace šablony z archivačníhoho souboru ZIP

Tento způsob je vhodný v případě, že máte k dispozici archivovanou složku obsahující Vámi preferovanou šablonu a potřebujete ji nechat aplikací načíst (například staženou od autora šablony do Vašeho počítače v archivačním souboru ZIP). V sekci “Vzhled - Šablony” klikněte na tlačítko “Instalovat”.

Po kliknutí se Vám nabídne možnost “Vybrat soubor” kde v okně vyberete archivační soubor ZIP obsahující šablonu z Vašeho počítače.

Instalace šablony z prostoru FTP

Pro obeznámení s FTP prokolem doporučujeme nahlédnout do naší nápovědy na odkaze zde.

Rozbalte archiv obsahující požadovanou šablonu a skrze FTP protokol jej vložte do adresáře “/wp-content/themes” uvnitř adresáře Vaší domény. Pokud jste vše provedli správně, bude šablona dostupná v administraci aplikace WordPress v sekci “Vzhled - Šablony”.

Aktivace nainstalované šablony

Po dokončené instalaci šablony, kterýmkoliv výše uvedeným způsobem si můžete všimnout, že se u nainstalovaných šablon nabízí tlačítko “Aktivovat”. Tím docílíte změny aktuálně používané šablony na Vámi vybranou. Tato změna probíhá online a ihned zobrazí Vaše webové stránky v nové šabloně.

V tomto bodě je Vámi vybraná šablona úspěšně nainstalována a aktivována. V přehledu šablon, v sekci “Vzhled - Šablony” můžete ještě využít tlačítka “Přizpůsobit” a využít tak možností úpravy vzhledu Vaší stránky které nabízí Vámi používaná šablona.

Odstranění nainstalované šablony

Odstranit neaktivní šablonu (která není aktuálně používána) můžete v administraci aplikace WordPress v sekci “Vzhled - Šablony”. Pro detail šablony stačí kliknout na “Podrobnosti a náhled” a v nově otevřeném okně klikněte na tlačítko “Smazat”.

English Česky Dutch