Ověření provozu HTTP 2.0

V seznamu prohlížečů níže si zvolte Vámi používaný internetový prohlížeč (pokud zde není uveden, je třeba využít pro ověření jiného prohlížeče či nástroje).

Mozilla Firefox Google Chrome Microsoft Edge

Mozilla Firefox

V internetovém prohlížeči Mozilla Firefox je třeba vyvolat nástroje pro vývojáře, konkrétně nástroj “Síť”. Tak lze skrze klávesu “F12” a vstupem do záložky s názvem “Síť”. Po načtení, kterékoliv webové stránky se zobrazí informace ohledně používaného protokolu ve sloupci “Protokol” (pokud máte aktivováno jeho zobrazení) nebo záložce “Hlavičky” u položky “Version” po nakliknutí hlavního index (nejčastěji typ html). Pokud se zde objevuje informace “HTTP/2” pak je vše načítáno skrze protokol HTTP 2.0. Můžete tak zkontrolovat, které části jsou či případně nejsou načítány skrze tento protokol.

Google Chrome

V internetovém prohlížeči Google Chrome je třeba vyvolat nástroje pro vývojáře, konkrétně nástroj “Network”. Tak lze skrze klávesu “F12” a vstupem do záložky s názvem “Network”. Po načtení, kterékoliv webové stránky se zobrazí informace ohledně používaného protokolu ve sloupci “Protocol” (pokud máte aktivováno jeho zobrazení). Pokud se zde objevuje informace “h2” pak je vše načítáno skrze protokol HTTP 2.0. Můžete tak zkontrolovat, které části jsou či případně nejsou načítány skrze tento protokol.

Microsoft Edge

V internetovém prohlížeči Microsoft Edge je třeba vyvolat nástroje pro vývojáře, konkrétně nástroj “Network”. Tak lze skrze klávesu “F12” a vstupem do záložky s názvem “Network”. Po načtení, kterékoliv webové stránky se zobrazí informace ohledně používaného protokolu ve sloupci “Protocol” (pokud máte aktivováno jeho zobrazení). Pokud se zde objevuje informace “h2” pak je vše načítáno skrze protokol HTTP 2.0. Můžete tak zkontrolovat, které části jsou či případně nejsou načítány skrze tento protokol.

English Česky Dutch