Chyba 502 Bad Gateway

Chyba 502 Bad Gateway se zobrazuje v době kdy je server nějak přetížen nebo ještě není připraven odpovídat na dotazy. Nejčastěji se s touto chybou setkáte v době kdy je server restartován. V tuto chvíli spouští podpůrné systémy a není ještě schopen odpovídat na dotazy kladené v rámci prezentací (chyba 502 může být po restartu ještě následována informací o problému s připojením k databázi, z důvodu že účet není ještě kompletně v nastartován). Pokud však situace přetrvává tak dopoučujeme projít následující kroky.

  1. Zkuste znovu načíst adresu skrze stisknutí klávesy “Ctrl+F5” či ikonu v prohlížeči. Mohlo se jednat o dočasný stav a znovu načtení stránky může tento problém vyřešit.
  2. Doporučujeme spustit novou instanci prohlížeče. A to nejlépe zavřením současného okna prohlížeče a spuštění adresy v novém okně. Popřípadě odstranit cache v prohlížeči jelikož chyba 502 může být způsobena načtením chybných dočasných souborů uložených v prohlížeči.
  3. Spusťte prohlížeč v bezpečeném “Safe” modu, bez rozšíření a pluginů. Je možné že některé z těchto rozšíření způsobilo chybu při načtení prezentace.
  4. Další možností je otestovat přístup skrze jiný prohlížeč. Nejběžnější jsou Firefox, Chrome a Internet Explorer. Pokud se v některém z dalších chyba neobjeví pak je velice pravděpodobné že nastal nějaký problém u doposud používaného prohlížeče (doporučujeme provést opravu či aktualizaci na novější verzi).
  5. Pokud situace přetrvala i přes popsané kroky, pak kontaktujte svého správce či webmastera aby kontaktoval technickou podporu helpdesku Savana.cz za vyřešením nastalé situace.
English Česky Dutch