Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací najdete zde.×

Logování chyb v PHP u VPS

Aktivace logování PHP chyb u VPS

Tento postup je možný pouze pro Managed VPS a Profi VPS (SAVANA500 až SAVANA9000).

  1. Pro konkrétní doménu v administraci webhostingového účtu, v sekci DOMENA - NASTAVENI, klikněte na název domény pro kterou chcete aktivovat .htaccess. Po načtení formuláře se jedná o položku “Aktivace htaccess pro tuto doménu”.

  2. Vytvořte na serveru v kořenovém adresáři soubor .htaccess. Pozor jedná se soubor který má na začátku v názvu tečku, je nutné mít v FTP klientovi aktivní volbu zobrazování skrytých souborů.

  3. V souboru .htaccess přidáte následující pravidla:

php_value error_reporting 32767 # zapneme zapis do error logu php_value log_errors 1 # ktery se nachazi na teto adrese php_value error_log "[absolutní cesta k souboru pro log]"

  1. V požadovaném místě pak vytvořte soubor pro log a nastavte mu práva pro zápis.

Absolutní adresu získáte například pomoci PHP funkce

echo realpath(‘[vas soubor pro log]’);

kde tento pomocný skript spusťte v adresáři kde máte soubor umístěn.

Pro otestování zápisu i správného nastavení hodnot můžete použít cvičný skript.

echo "Stav log_errors = [".ini_get('log_errors')."]\n";
echo "Cesta k logu je error_log = [".ini_get('error_log')."]\n"; echo "Je zapisovatelna? "; if(is_writable(ini_get('error_log'))) {echo 'Ano';}else{echo 'Ne';} echo "\n"; error_log("Test z error_log()"); user_error("Test chyba z user_error()");

POZOR:

Logování používejte pouze dočasně. Při velkém počtu návštěv by mohl takový log zaplnit celý dostupný prostor pro Váš účet.

English Česky Dutch