Ověření vlastnictví domény pro služby Google

V tomto návodu si představíme tři možnosti jak ověřit doménu pro Google nástroje. Zbylé dvě využívají již implementované funkcionality dalších nástrojů Google (Google Analytics či Správce značek Google tzv. Google Tag Manager). Na stránce ověření vlastnictví Vaší domény si vyberte jednu z popisovaných metod.

Doporučujeme využít metody “Poskytovatel názvů domén” z důvodu své rychlosti a jednoduchosti. Navíc není třeba zásahu do Vaší webové stránky administrátorem či autorem webové stránky.

Poskytovatel názvů domén

Označte metodu “Poskytovatel názvů domén” kde se Vám zobrazí vygenerovaný řádek který je třeba zkopírovat.

Za dokončením ověření nyní již stačí přistoupit do administrace hostingového účtu a zde v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” zvolit doménu kterou chcete ověřit. V rámci nastavení domény zvolte záložku “DNS” a ve formuláři vyplňtě do některé prázdné kolonky “TXT” vygenerovaný kód.

Soubor HTML

Tuto metodu nelze použít u Savana aplikací (Hostedit, Hostshop atd.), jelikož v rámci aplikace je ochrana proti vložení cizích PHP či HTML souborů. U vlastních aplikací doporučuji, pro tuto metodu kontaktovat Vašeho správce/výrobce prezentace.

Označte metodu “Soubor HTML” kde se Vám zobrazí vygenerovaný soubor. Soubor je třeba umístit správcem či autorem webové stránky do kořenové složky.

Značka HTML

Označte metodu “Značka HTML” kde se Vám zobrazí vygenerovaný řádek který je třeba zkopírovat. Tento ověřovací kód je třeba umístit správcem či autorem webové stránky do Vaší webové stránky.

English Česky Dutch