Zen Cart 1.5.x

Domovská stránka: www.zen-cart.com

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Zen Cart a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server.

V případě Webhosting (tarif SAVANA100 až SAVANA201) je třeba upravit soubor .htaccess v instalační složce (po dokončení instalace do veškerých souborů .htaccess), jelikož jsou již některé nastavení na hostingu nastavena. Konkrétně zakomentováním (přidáním znaku “#” na začátek řádku) k těmto nastavením:

# IndexIgnore */*
FileETag None
Header unset ETag

Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložen Zen Cart. Bohužel ale celá instalace je v angličtině (čestinu a měnu lze nahrát až po dokončení instalace). Pro pokračování stiskněte “Click here” (to begin installation).

Na začátku instalace jste seznámen s kontrolou zda Váš hosting vyhovuje pro aplikaci. Pokračujte skrze tlačítko “Continue”.

Na další stránce je třeba projevi souhlas s licenčními podmínkami (po jejich přečtení). Pod licenčními podmínkami se objevují adresy Vaší aplikace. Tyto nastavení doporučuji ponechat na výchozím nastavení které si aplikace sama zjistila (při změnách neručíme za správnou funčknost aplikace), pokračujte stisknutím tlačítka “Continue”.

Nyní je třeba vytvořit spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho účtu a proto ponechte “Database Host” nastaven na “localhost”. Opět pokračujte skrze tlačítko “Continue”.

Nyní je potřeba nadefinovat superadministrátorský přístup společně s hesly. Aplikace Vás upozorňuje na uložení (poznamenání) přistupových údajů. Pokračujte tlačítkem “Continue”.

Poslední obrazovka Vás již upozorňuje na dokončení instalace a nabízí Vám možnost přejít na Váš eshop. Pro přístup do administrace aplikace bude třeba odstranit instalační složku na FTP v adresáři domény.

Další nastavení pro Managed VPS a Profi VPS

Určité komponenty Zen Cartu mohou vyžadovat více vymezené paměti pro běh php scriptů než je doporučená hodnota pro tarif. Pokud Vám velikost nestačí můžete si ji lehce zeditovat v administraci hostingového účtu v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” pro každou doménu zvlášť. V této sekci vyberte jednu z možností u kolonky “Memory_limit” dle potřebné výše vymezené paměti pro běh scriptů.

English Česky Dutch