WordPress 4.x

Domovská stránka české verze: www.cs.wordpress.org

Ke stažení:

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “Databáze” klepnete na tlačítko přidat. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stáhněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresář WordPress a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Všimněte si že do složky domény je nahráván obsah složky WordPress (přímo soubory), nikoliv složka samotná.

Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uloženou prezentaci.

V prvním kroku po vás bude chtít aplikace vybrat konkrétní jazykovou mutaci (tu si později můžete přepnout i v administraci). Pokračujte stisknutím tlačítka “Pokračovat!”.

V dalším kroku jste informován jaké informace po Vás budou požadovány při vytváření konfiguračního souboru. Pokračujte stisknutím tlačítka “Pokračovat!”.

V tomto kroku již je třeba vyplnit platné údaje pro spojení k databázi která byla vytvořena v prvním krokunápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho VPS a proto uvádíte jako “Databázový server” informaci “localhost”,

Další obrazovka nás informuje o správném nastavení spojení s databází a stisknutím tlačítka “Instalovat” provedete aktivaci instalace produktu.

Nyní stačí nadefinovat základní informace o stránce a vytvořit si administrátorský přístup. Další kroky instalace se již zobrazují v češtině.

Další nastavení pro Managed VPS a Profi VPS

Určité komponenty WordPressu mohou vyžadovat více vymezené paměti pro běh php scriptů než je doporučená hodnota pro tarif. Pokud Vám velikost nestačí můžete si ji lehce zeditovat v administraci hostingového účtu v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” pro každou doménu zvlášť. V této sekci vyberte jednu z možností u kolonky “Memory_limit” dle potřebné výše vymezené paměti pro běh scriptů.

English Česky Dutch