PrestaShop 1.6.0.14 Webhosting

Domovská stránka: www.prestashop.com / www.prestashopcesky.cz

Ke stažení: www.prestashopcesky.cz/uploads/prestashop_1.6.0.14.zip


Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Nedoporučujeme tohoto opensource systému využívat v kombinaci tarify typu Webhosting (SAVANA100 až SAVANA201), jelikož je zde vyžadováno velké množství individuálních úprav a nastavení viz postup níže. Lepší podpora aplikace ze strany hostingu je v rámci Managed VPS a Profi VPS (SAVANA500 až SAVANA9000). Tarify typu WordPress hosting nejsou pro tento OpenSource uzpůsobeny.

Upozorňuji že pro instalaci je třeba mít vypnutou podporu souboru .htaccess. Ten deaktivujete v administraci hostingu v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” u kolonky “Aktivace htaccess pro tuto doménu”. Prestashop vkládá pravidla které na serveru jsou z bezpečnostních důvodů nepovolena a nebo již je má nastaveny.

Pro Webhosting stáhněte si náš upravený instalační balíček: zde. V případě originálního instalačního balíčku je třeba provést před samotnou instalací zakomentování (nebo odstranění) několika řádků v souboru /classes/Tools.php:

// Ensure HTTP_MOD_REWRITE variable is set in environment
fwrite($write_fd, “\n”);
fwrite($write_fd, “SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On\n”);
fwrite($write_fd, “\n\n”);

a také:

fwrite($write_fd, “AddType application/vnd.ms-fontobject .eot\n”);
fwrite($write_fd, “AddType font/ttf .ttf\n”);
fwrite($write_fd, “AddType font/otf .otf\n”);
fwrite($write_fd, “AddType application/x-font-woff .woff\n”);


Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Prestashopu a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložen Prestashop. Pro pokračování zatrhněte volbu pro Český jazyk a stiskněte “Další”.

Po souhlasu s obchodními podmínkami pokračujte skrze tlačítko “Další”.

Je možné že v některém z následujících kroků proběhne kontrola systému a potřebných nastavení. S největší pravděpodobností nebudete mít pro doménu povolen fopen wrapper a proto se objeví informace v poli “Allowed to open external URLs”. Přistupte tedy do administrace hostingového účtu a zde v sekci “ÚČET- NASTAVENÍ” aktivuje “Povolit fopen wrapper”.

V tomto kroce instalace je možnost zadávání základních informací o obchodu, společně s výběrem lokace a admin přístupu. Pokračujte skrze tlačítko “Další”.

Nyní je třeba vytvořit spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho VPS a proto uvádíte jako “Adresa databázového serveru” informaci “localhost”. Instalaci dokončíte stisknutím tlačítka “Další”.

Poslední obrazovka Vás informuje o dokončení instalace a potřebě odstranit instalační data aplikace v rámci adresáře na FTP.

English Česky Dutch