phpBB 3.2.x fórum

Domovská stránka: phpbb.cz

Ke stažení: phpbb.cz/download/phpbb3.2.0_cs

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučujeme MyISAM v případě VPS, v případě Webhosting je InnoDB jedinou možností) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař phpBB a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uloženou phpBB. Zobrazí se průvodce.

Kliněte pod logem na záložku “Instalovat” a otevře se vám uvítací obrazovka - klikněte na tlačítko “Pokračovat na další krok”.

V prvním kroce instalace vyplňte údaje ohledně administrátorského přístupu a pokračujte tlačítkem “Odeslat”.

Nyní bude potřeba nastavit si databázi. V tomto kroce již je třeba vyplnit platné údaje pro spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho účtu a proto uvádíte jako “Název hostitele databázového serveru” informaci “localhost”,

V tomto kroce vyplňte údaje nastavení serveru, tedy zda využíváte doménu na HTTP (port 80) či HTTPS (port 443) a také adresu Vaší domény.

V tomto kroce vyplňte údaje týkající se Vaší emailové schránky a spojením aplikace s ní. Upozorňujeme, že Webhosting a WordPress hosting (SAVANA100 až SAVANA401) nemají možnost takto napřímo komunikovat se SMTP, je tedy třeba využít běžné funkce mail().

V posledním kroce instalace již jen vyplníte základní nastavení samotného fóra.

Poslední snímek nás již informuje o dokončení instalace. Tím je tedy celý proces instalace hotov.

English Česky Dutch