Opencart 2.2

Domovská stránka: http://www.opencart.com/

Ke stažení: http://www.opencart.com/index.php?route=download/download- - - - - -

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

U Webhosting (SAVANA100 až SAVANA201) je potřeba nahradit soubor .htaccess námi upraveným, který si stáhnete zde.


Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Opencartu a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložen Opencart. Po souhlasu s obchodními podmínkami pokračujte skrze tlačítko “Continue”.

V následujícím kroků proběhne kontrola systému a potřebných nastavení. Musíte také na FTP přejmenovat soubor config-dist.php na config.php, který leží v adresáři /adresář_domény a také v /adresář_domény/admin .

Nyní je třeba vytvořit spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že username pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho účtu a proto uvádíte “Hostname” jako “localhost”. Instalaci dokončíte stisknutím tlačítka “Continue”.

Poslední obrazovka Vás informuje o dokončení instalace.

English Česky Dutch