Magento 2.x Webhosting

Toto je nápověda pro instalaci Magenta na Webhosting (SAVANA100 až SAVANA201). Pokud používáte Managed VPS či Profi VPS, nápovědu naleznete zde.


Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.


U Webhosting (SAVANA101 až SAVANA201) je potřeba nahradit soubor .htaccess námi upraveným.
Pro verzi 2.x a výše si soubor stáhnete zde. Poté je potřeba ještě změnit druhý soubor .htaccess ve složce /setup, který naleznete zde.
Pro verzi 1.9.x si soubor stáhnete zde. Poté je potřeba ještě změnit druhý soubor .htaccess ve složce /media, který naleznete zde.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Magenta a jeho obsah odešlete hpomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložené Magento. Potvrďte licenční podmínky a klikněte na tlačítko “Pokračovat”.

V dalším kroku si vyberete jazyk, časovou zónu a výchozí měnu. Pokračujte tlačítkem “Pokračovat”.

Nyní je třeba vytvořit spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho hostingu a proto uvádíte “Server” jako “localhost”. V řádku “Výchozí URL” vložíte adresu Vaší domény a zvolíte si cestu do administrace.

V tomto kroce instalace je možnost zadávání základních informací o majiteli obchodu, společně s vytvořením admin účtu.

Poslední obrazovka Vás informuje o dokončení instalace.

English Česky Dutch