Joomla 3.6

Domovská stránka: www.joomla.org

Čeština: www.forge.joomla.org/gf/project/joomlacz/frs/

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučujeme MyISAM v případě VPS, v případě Webhosting je InnoDB jedinou možností) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Joomly a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uloženou Joomlu. Zobrazí se průvodce.

Nadefinujte základní parametry Vaší stránky a admin účtu.

Následuje nastavení údajů pro připojení k databázi, kterou bude Joomla využívat. Vyplňte jméno hostitele, název databáze, název uživatele databáze (totožné s názvem databáze) a heslo k databázi.

V následujícím kroku dokončete nastavení aplikace. Pokud chcete deaktivovat PHP Safe Mode jak doporučuje aplikace pak to lze provést v administraci hostingového účtu (https://webcontrol.savana.cz) v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ”.

Po dokončení instalace se Vám nabídne možnost jedním kliknutím odstranit instalační soubory aplikace.

Další nastavení pro Managed VPS a Profi VPS

Určité komponenty Joomly mohou vyžadovat více vymezené paměti pro běh php scriptů než je doporučená hodnota pro tarif. Pokud Vám velikost nestačí můžete si ji lehce zeditovat v administraci hostingového účtu v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” pro každou doménu zvlášť. V této sekci vyberte jednu z možností u kolonky “Memory_limit” dle potřebné výše vymezené paměti pro běh scriptů.

PHP Mail

V případě využítí metody PHP Mail je třeba upravit soubor class.phpmailer.php ležící na FTP ve složce /libraries/vendor/phpmailer. Je třeba odstranit parametr “$header” který přidává ještě další parametry do hlavičky zprávy která vytváří kolizi s naším poštovním serverem. Soubor můžete případně nahradit uvedeným na odkazu.

English Česky Dutch