Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací najdete zde.×

Drupal 8.1.8

Domovská stránka: www.drupal.org

CZ lokalizace:

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Tato nápověda se netýká webhostingových účtů SAVANA100, SAVANA101, SAVANA200 a SAVANA201.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Nastavení verze PHP a modulů

Pro tuto verzi drupalu je potřeba přepnout verzi PHP na 5.5. Pokud jste tak již neučinili, běžte ve webcontrolu do sekce “VPS - SYSTÉM” a přepněte typ VPS na Php 5.5 Prefork a klikněte na “ULOŽIT”. V sekci “VPS - MODULY” zaškrtněte Zend OPCache a dejte opět “ULOŽIT”.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Drupalu a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server.

Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložen Drupal. Zobrazí se průvodce s výběrem typu jazyka. Vyberte požadovaný jazyk a stiskněte “Save and continue” pro pokračování v instalaci. Česká lokalizace je již součástí balíčku.

V dalším kroku si vyberete instalační profil, Doporučujeme zvolit Standard. Poté kliknete na “Uložit a pokračovat”.

Nyní se zobrazí stránka s kontrolou požadavků. Klikněte na “continue anyway”.

V tomto kroce již je třeba vyplnit platné údaje pro spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze.

Nyní stačí nadefinovat základní informace o stránce a vytvořit si administrátorský přístup. Finální krok instalace dokončíte stiskem tlačítka “Uložit a pokračovat”.

Další obrazovka nás informuje o dokončené instalaci.

Další nastavení

Drupal Vás pak sám upozorní, že není aktivní bezpečnostní nastavení Trusted Host. Bude potřeba vložit tyto řádky do souboru /sites/default/settings.php:

$settings[‘trusted_host_patterns’] = array( ‘^vase_domena.cz$’, ‘^.+.vase_domena.cz$’, ‘^vase_domena.cz’, ‘^.+.vase_domena.cz’, );

Další nastavení pro multihostingové a profihostingové tarify

Určité komponenty Drupalu mohou vyžadovat více vymezené paměti pro běh php scriptů než je doporučená hodnota pro tarif. Pokud Vám velikost nestačí můžete si ji lehce zeditovat v administraci hostingového účtu v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” pro každou doménu zvlášť. V této sekci vyberte jednu z možností u kolonky “Memory_limit” dle potřebné výše vymezené paměti pro běh scriptů.

English Česky Dutch