Drupal 8.1.8

Domovská stránka: www.drupal.org

CZ lokalizace:

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Tato nápověda se netýká tarifů typu Webhosting či WordPress hosting (SAVANA100 až SAVANA401).

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci “DATABÁZE - NASTAVENÍ” klepnete na tlačítko “PŘIDAT”. Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko “PŘIDAT” novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Nastavení verze PHP a modulů

Pro tuto verzi drupalu je potřeba přepnout verzi PHP na 5.5. Pokud jste tak již neučinili, běžte ve webcontrolu do sekce “VPS - SYSTÉM” a přepněte typ VPS na Php 5.5 Prefork a klikněte na “ULOŽIT”. V sekci “VPS - MODULY” zaškrtněte Zend OPCache a dejte opět “ULOŽIT”.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Drupalu a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server.

Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložen Drupal. Zobrazí se průvodce s výběrem typu jazyka. Vyberte požadovaný jazyk a stiskněte “Save and continue” pro pokračování v instalaci. Česká lokalizace je již součástí balíčku.

V dalším kroku si vyberete instalační profil, Doporučujeme zvolit Standard. Poté kliknete na “Uložit a pokračovat”.

Nyní se zobrazí stránka s kontrolou požadavků. Klikněte na “continue anyway”.

V tomto kroce již je třeba vyplnit platné údaje pro spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze.

Nyní stačí nadefinovat základní informace o stránce a vytvořit si administrátorský přístup. Finální krok instalace dokončíte stiskem tlačítka “Uložit a pokračovat”.

Další obrazovka nás informuje o dokončené instalaci.

Další nastavení

Drupal Vás pak sám upozorní, že není aktivní bezpečnostní nastavení Trusted Host. Bude potřeba vložit tyto řádky do souboru /sites/default/settings.php:

$settings[‘trusted_host_patterns’] = array( ‘^vase_domena.cz$’, ‘^.+.vase_domena.cz$’, ‘^vase_domena.cz’, ‘^.+.vase_domena.cz’, );

Další nastavení pro Managed VPS a Profi VPS

Určité komponenty Drupalu mohou vyžadovat více vymezené paměti pro běh php scriptů než je doporučená hodnota pro tarif. Pokud Vám velikost nestačí můžete si ji lehce zeditovat v administraci hostingového účtu v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” pro každou doménu zvlášť. V této sekci vyberte jednu z možností u kolonky “Memory_limit” dle potřebné výše vymezené paměti pro běh scriptů.

English Česky Dutch