Připojení do záloh Managed VPS a Profi VPS

Upozorňujeme, že tento návod se týká jen a pouze Managed VPS a Profi VPS. Informace o spojení do záloh k Webhosting či WordPress hosting naleznete na odkaze zde.

Po přihlášení do administrace hostingového účtu, můžete nalézt sekci “ÚČET - ZÁLOHY” kde lze získat stávající přihlašovací údaje (popřípadě je upravit) pro připojení do záloh.

Pozor, projevení změny hesla k serveru záloh může trvat až 30 minut.

Za získáním zálohy lze využít dvou způsobů:

1) Můžete se připojit skrze WebFTP přímo v prohlížeči. Adresu WebFTP naleznete v administraci Vašeho hostingového účtu v sekci “ÚČET - STAV” u kolonky “Zálohy”.

2) Nebo pomocí jakéhokoli lokálního FTP klienta (Filezilla, Total Commander atd.) kde jako adresu serveru/hostitele uvedete backup.název_hostingového_účtu.savana-hosting.cz.

Dále stačí v obouch případech jen zadat název účtu a příslušné heslo (zvolte pasivní režim připojení). V případě práce s vícero soubory doporučuji použít FTP klienta.

Server Login Heslo
backup.nazev_hostingoveho_uctu.savana-hosting.cz nazev_hostingoveho_uctu heslo_k_zaloham

Nadále je taktéž pro přihlášení možnost zvolit klasickou nešifrovanou komunikaci, případně skrze ftp-ssl (v FTP klientech často označována jako “explicitní TLS”).

Po přihlášení lze vidět výpis složek které v názvu obsahují datum kdy byly vytvořeny. Zálohy jsou prováděny z Vašeho webového prostoru, tak i databází a emailů.

V případě emailů je však záloha ukládána v hrubém formátu poštovního serveru (neobsahuje jen poštu ale i nastavení webmailů atd.) a proto je třeba ji vložit přímo naším administrátorem na poštovní server. Tedy obnova emailových schránek. či obsahu v nich, je placenou službou dle ceníku.

English Česky Dutch