WebFTP

(FTP spojení / Nastavení FTP klientů)

Adresa tohoto klient je vždy umístěna v administraci hostingového účtu v sekci "ÚČET - STAV" u kolonky "Webftp".

WebFTP je alternativa k běžně používaným FTP klientům. Jeho velkou výhodou je že se používá skrz webový prohlížeč. Ke svému účtu se tak můžete připojit doslova odkudkoliv, kde je funkční internet a internetový prohlížeč. WebFTP umožňuje kromě standartních funkcí mnoho dalších, jde například o:

  • zip a unzip souborů
  • vytváření a editace souborů
  • vyhledávání souborů
  • hromadná manipulace se soubory
  • editace souborů
  • zvýrazňování syntaxe, očíslované řádky atd.

Přihlášení

Před prvním přihlášením pomocí net2ftp je nutné si nejprve zjistit v administraci hostingu na jaké adrese je Váš webftp server zprovozněn. Adresa je ve tvaru https://webftp.VAS_LOGIN.savana-hosting.cz. Tato informace je zobrazena pod záložkou "Účet" -> Stav ( Webftp ). Vyplňte uživatelské jméno a heslo. Ostatní položky ponechte tak jak jsou nastaveny a zvolte "Přihlásit".

Po přihlášení můžete již pracovat podobným způsobem jako při využití desktopového FTP klienta. Soubory lze mazat, přesouvat. Vytvářet adresáře, soubory.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
Michal Kubr napsal:

Dobrý den,
potřebuji udělat změny na webových stránkách. Již jsem to zapoměl.
Na prohlížeči se napsalo něco jako:
http://www.scooter4u.cz a poté heslo a mohl jsem kopírovat soubory pro úpravy.
Nevím, co přesně napsat do příkazového řádku, abych se dostal k úpravám.
Děkuji za odpověď.

26. června 2013 v 08:25
Savana napsal:

V první řadě doporučují nastavit nové heslo pro Váš webhostingový účet - na našich stránkách www.savana.cz nahoře naleznete "Změnit heslo". Po úspěšné změně hesla a přihlášení do administrace webhostingu si v sekci FTP - NASTAVENÍ změňte heslo pro FTP připojení. Poté na webftp vyplníte uživatelské jméno a nové heslo které jste nastavil v administraci. Nicméně doporučuji použít některého z desktopových FTP klientů, jako jsou FileZilla, Total Commander a jiné.

26. června 2013 v 08:35
Monila napsal:

Po přihlášení do FTP klienta se mi nezobrazují žádné složky, respektive mi hlásí složku prázdnou. Prozradíte mi co dělám špatně? Děkuji

7. října 2013 v 17:20
Savana napsal:

Dobrý den,
problém nastal ve chvíli kdy jste si upravila nastavení FTP účtu v administraci hostingového účtu v sekci "FTP - NASTAVENÍ", na adresář který je skutečně prázdný. Doporučuji tento výchozí účet ponechat na "/" (kořenovém adresáři) a nebo jej nastavit na adresáři který je uveden u domény na kterou chcete přistoupit.
Přeji pěkný den.

7. října 2013 v 17:35