Roundcube

Domovská stránka: roundcube.net

Adresa webmail rozhraní:

Roundcube je IMAP klient pro zpracování elektronické pošty pomocí internetového prohlížeče. Podporuje MIME, má vlastní adresář kontaktů, pracuje se složkami, filtruje a vyhledává zprávy atd.

Při častějším používání je vhodné si Roundcube upravit pomocí dostupných voleb.

Po přihlášení do webmailového klienta zvolte v pravé horní části “Osobní nastavení”.

Vlastnosti - Uživatelské rozhraní

Na této stránce máte možnost nastavení vlastního jazyka. Pokud jste v České republice ponechte časovou zónu na automaticky.

Vlastnosti - Zobrazení schránky

Volba “Zobrazit panel náhledu” umožňuje automatické zobrazení zprávy po jejím označení (podobné chování jako u poštovního klienta). Položka “Řádků na stránku” nastaví počet najednou zobrazených zpráv.

Vlastnosti - Psaní zpráv

Položka “Vytvářet HTML zprávy” Vám umožňuje defaultně vytvářet zprávy ve formátu HTML. Lze zvolit časový interval pro automatické ukládání rozpracovaného emailu a způsob jakým vytváří poštovní klient přílohy.

Vlastnosti - Zobrazování zpráv

Při zobrazování samotných zpráv pak je tu možnost upřednostňovat zobrazení v HTML, povolovat nebo zakazovat zobrazování obrázků a zobrazení příloh.

Vlastnosti - speciální složky

Pokud z nějakého důvodu chybí nastavení speciálních složek zvolte záložku “Složky” a vytvořte následující adresáře: Drafts, Sent, Spam, Trash. Po jejich vytvoření se přepněte zpět na záložku “Vlastnosti - Speciální složky” a zde pro Rozepsané zvolte adresář Drafts. Pro Odeslané - Sent, Nevyžádaná pošta - Spam a pro Koš - Trash. Tímto jste vytvořily složky do kterých bude Roundcube odkládat smazané, rozepsané případně odeslané emaily.

Vlastnosti - Nastavení serveru

Doporučujeme zatrhnout volbu “Nezobrazovat smazané zprávy”. Máte také možnost nechat vyprázdnit koš při odhlášení z webmailu, případně provést údržbu schránky.

Profily

Pro víceuživatelský přístup k emailové schránce je možné vytvořit další uživatele. Roundcube pak nabídne při vytváření zprávy možnost vybrat si odesílatele zprávy.

English Česky Dutch