Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací najdete zde.×

IceWarp

Domovská stránka: icewarp.cz

Adresa webmail rozhraní:

IceWarp webmail je IMAP klient pro zpracování elektronické pošty pomocí internetového prohlížeče.

Adresář kontaktů

Webmail disponuje poměrně rozsáhlým adresářem, kde lze pro kontakt vložit dostatečné množství informací.

Kalendář

V kalendáři lze nastavit události s upozorněním. Na základě těchto nastavených notifikací si pak můžete nechat například poslat notifikaci na email s popisem údálosti.

Úkoly

Plánování úkolu.

Možnosti nastavení

Uživatelské nastavení

1. Práce s filtry vyžádaných a nevyžádaných odesílatelů

Pomocí druhého tlačítka myši lze nad označenou zprávou vyvolat širokou nabídku akcí. Jednou z nich je i “Označit jako vyžádaný” a “Označit jako nevyžádaný”. Tím vytváříte filtry odesílatelů, od kterých bude zpráva nekontrolována Spam filtrem a přímo vložena do doručené pošty, či bude bez kontroly přímo vložena do pošty nevyžádané (složka Spam).

S tímto nastavením se vytváří filtry odesílatelů které lze dále upravovat či měnit. Do filtrů lze vkládat jednotlivé schránky nebo například i celé domény.

Pokud vyvoláte volbu nad zprávou která je například omylem zařazena do složky Spam a provedete výběr možnosti “Označit jako vyžádaný” je nejen odesílatel uveden do filtru vyžádaných odesílatelů ale zpráva je také vyřazena ze složky Spam a je vložena přímo do Přijaté pošty.

2. Deaktivace složky Spam

V případě že využíváte POP3 spojení se schránkou, pak doporučujeme provést změnu v nastavení spamového filtru. V hlavním menu vyberte možnost “Nástroje - Možnosti” a záložku “Bezpečnost - Anti-spam”. Zde naleznete nastavení u kolonky “Mód složky Spam” kde lze zvolit “Nepoužívat složku Spam”. Tím docílíte toho že Spamový filtr bude na serveru stále funkční, ale veškeré zprávy budou vkládány do složky “Přijaté zprávy” a proto i zprávy označené za Spam dorazí do Vašeho poštovního klienta. Díky tomu již nezůstane na serveru žádná pošta.

3. Aktivace a používání Karantény

Systém karantény v Icewarpu umožňuje ještě další možnosti práce se spam filtrem a větší obraně proti nežádoucímu Spamu. Tento systém po aktivaci v hlavním menu možnost “Nástroje - Možnosti” a záložce “Bezpečnost - Anti-spam” vytvoří novou složku “Karanténa” v adresářové struktuře.

Zprávy od neznámých příjemců (nejsou ve filtru povolených/nepovolených odesílatelů) které získali určité Spam hodnocení jsou vloženy do složky “Karanténa”. O této skutečnosti je informován odesílatel který zprávu zaslal. Tomu je doručen email s informací o tom že jeho zpráva byla vložena do karantény a v případě že si přeje zprávu doručit pak musí provést následující krok. Jedná se o opsání jednoduchého kódu z obrázku (tzv. CAPTCHA).

Pokud odesílatel tento kód opíše do 14 dní od doručení zprávy je jeho zpráva okamžitě vložena do složky “Doručená pošta” a do budoucna je již zařazen do povolených odesílatelů (komunikace je od tohoto kroku již ověřená a není kontrolována Spam filtrem).

Když se tak do 14 dní nestane (odesílatel nemá zájem Vám zprávu doručit nebo toho není technicky schopen jako například robot odesílající nevyžádanou poštu) tak je zpráva po 14 dnech vložena do složky “Spam” a odesílatelova adresa je uložena do seznamu nepovolených odesílatelů (komunikace je od tohoto kroku již spam filtru známá a proto veškeré příchozí zprávy doručuje přímo do Spamu).

Veškerou komunikaci můžete samozřejmě sledovat a okamžitě si ze složky “Karanténa” doručit. Stačí nad zprávou ve složce vyvolat kontextové menu a označit odesílatele za vyžádaného.

4.SMS notifikace na příchozí zprávu

SMS notifikaci o novém doručeném emailu do schránky na mobilní emailovou chránku nově zprovozníte pomocí filtru, který zpracovává přímo server. Pro původní mail server bylo nutné nastavit vše v administraci hostingového účtu, nově nastavení provedete pomocí IceWarp webmailu. Nastavení najdete pod záložkou “Pošta - Pravidla”.

V záložce “Podmínky” uvedete podmínku kterých zpráv se má notifikace týkat.

V záložce “Akce” zatrhnete možnost “Odeslat zprávu”, vypíšete alias pro Vaše telefonní číslo a text který chcete přijímat SMS zprávou (E-mailovou schránku je potřeba si zřídit u svého operátora).

V rámci příkladu je použita kombinace znaků pro nahrazení slov. Upozornění tak bude doplněno o emailovou adresu odesílatele zprávy, pro kterou je upozornění generováno.

%%From%%

Emailová adresa odesílatele zprávy.

%%Sender%%

Název emailové adresy odesílatele zprávy (většinou obsahuje i celou emailovou schránku).

Další kombinace zástupných znaků najdete na adrese zde.

English Česky Dutch