MacOSX Mail

(Emaily a emailová komunikace / Nastavení email klientů)

verze 4.2

Domovská stránka: Součást systému MacOSX

Mail je součástí každého operačního systému MacOSX. Přes jednoduchý a elegantní vzhled v sobě skrývá poštovního klienta se spoustou výborných vlastností.

Nastavení emailového účtu

Pro přidání nového účtu zvolte v menu aplikace Mail -- Preferences a přejděte pod záložku Accounts. Klikněte na ikonku znaménka plus a vyplňte jméno, emailovou adresu a heslo.

Zvolte typ účtu (IMAP nebo POP3). Vyplňte (nepovinné) název Vašeho účtu v rámci Mailu. Dále vyplňte správný server. Poslední položky jsou email a heslo k emailu.

Klient si otestuje správnostúdajů a zvolí nejvhodnější nastavení.

Server pro odesílání pošty nastavte buď na SMTP svého poskytovatele internetu nebo můžete zvolit smtp.savana.cz. Server vyžaduje ověření uživatele, použijte identické přihlašovací údaje jako pro příjem pošty.

Na závěr se zobrazí přehled zadaných údajů pro překontrolování. Tlačítkem "Create" vytvoříte účet a můžete začít pracovat s poštou.

Přečtěte si také obecné informace o e-mailech.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
Tomáš napsal:

Dobrý den,

mám mac os a chci se zeptat jak mám při nastavení emailu, automaticky mazat poštu ze serveru? Nikde jsem tuto funkci nenašel..

Děkuji.

19. září 2015 v 08:26
Savana napsal:

Dobrý den, požadovaná funkčnost je výchozí chování využívání POP3 protokolu. Při použití tohoto protokolu se tak tedy děje automaticky. Přeji pěkný den.

23. září 2015 v 07:09