eM Client

verze 8.0.xx

Domovská stránka: cz.emclient.com

Vložení nového poštovního účtu

Při prvním spuštění programu se spustí automatický průvodce vytvořením účtu. Případně, můžete průvodce spustit v menu položkou “Menu - Účty”, kde kliknete na tlačítko “+ Přidat účet”.

Ve volbě nastavení účtu vyberte položku “Pošta” a z nabídky zvolte “Jiné”. Pokračujete skrze stisknutí tlačítka “Další”.

V kroce “Identita” vyplňte celý název Vaší emailové schránky a pokračujete skrze “Další”.

V nastavení příchozího serveru si zvolte typ účtu dle preferovaného protokolu (IMAP nebo POP3), oba protokoly jsou popsány níže.

Nastavení protokolu IMAP

V případě IMAP protokolu, označte protokol “IMAP” v přepínači a uveďte jako “Server příchozí pošty” adresu “imap.savana.cz” bez uvozovek. Jako uživatelské jméno uveďte celý název Vaší emailové schránky, do kolonky “Heslo” vepište heslo ke schránce a pokračujete skrze tlačítko “Další”.

Nastavení protokolu POP3

V případě POP3 protokolu, označte protokol “POP3” v přepínači a uveďte jako “Server příchozí pošty” adresu “pop3.savana.cz” bez uvozovek. Jako uživatelské jméno uveďte celý název Vaší emailové schránky, do kolonky “Heslo” vepište heslo ke schránce a pokračujete skrze tlačítko “Další”.

Nastavení protokolu SMTP

V kroce “Odchozí server” se udávají údaje k protokolu SMTP. Tedy jako “Server odchozí pošty” uveďte adresu “smtp.savana.cz” bez uvozovek. Jako uživatelské jméno uveďte celý název Vaší emailové schránky, do kolonky “Heslo” vepište heslo ke schránce a pokračujete skrze tlačítko “Další”.

V tomto kroce dojde k testům vloženého nastavení, Vámi definované nové poštovní schránky. Pokud byl postup dodržen dle dříve popsaných kroků, měla by se objevit nastavení “OK” v případě SMTP i IMAP/POP3 protokolu. Pokračujete skrze tlačítko “Další”.

V kroce “Detaily účtu” vyplňte informace o majiteli emailové schránky, její název a pokračujete skrze “Další”.

V předposledním kroce vybíráte způsob šifrování (skrze PGP). V rámci této nápovědy jsme zvolili metodu “Pokračovat bez šifrování”. Pokud by jste však chtěli šifrování využívat a nebo se o tomto způsobu dozvědět více, vstupte na odkaz Zjistit víc.

Krok “Dokončit” je posledním krokem vytvoření emailové schránky v poštovním programu “eM Client”. Máte zde možnost volby synchronizace dle Vašich preferencí. Nedoporučujeme však volit metodu “Včetně příloh pro vyhledávání v přiložených dokumentech”, jelikož tak poštovní program automaticky stahuje a ukládá do Vašeho počítače veškeré přílohy zpráv a to včetně potencionálně nebezpečných, obsahujících vir či škodlivý obsah.

Editace již existujícího poštovního účtu

Pro editaci či opravu již existujícího poštovního účtu v rámci program “eM Client” vstupte do položky “Menu - Účty”, kde klikněte vlevém sloupci na název Vaší emailové schránky, kterou chcete editovat/opravit.

V záložce IMAP zkontrolujte nastavení obsahující hodnoty “Host”, “Port” a “Bezpečnostní zásada”. Tyto kolonky by měli obsahovat hodnoty “imap.savana.cz”, “993” a “Použít SSL/TLS na zvláštním portu (Legacy)”.

V záložce POP3 zkontrolujte nastavení obsahující hodnoty “Host”, “Port” a “Bezpečnostní zásada”. Tyto kolonky by měli obsahovat hodnoty “pop3.savana.cz”, “995” a “Použít SSL/TLS na zvláštním portu (Legacy)”.

V záložce SMTP zkontrolujte nastavení obsahující hodnoty “Host”, “Port” a “Bezpečnostní zásada” a celou sekci “Autentifikace”. Tyto kolonky by měli obsahovat hodnoty “smtp.savana.cz”, “465” a “Použít SSL/TLS na zvláštním portu (Legacy)”. Sekce “Autentifikace” by měla obsahovat zatržené nastavení “Server požaduje ověření”, bez této volby nepůjde z poštovního programu odesílat zprávy.

English Česky Dutch