Nastavení A/AAAA/CNAME/MX

Pokud jste se rozhodli, že doménu nebudete převádět do naší správy a ponecháte si ji u Vašeho současného restrátora, je nutné pro nasměrování na náš hosting u domény změnit adresy nameserverů a nebo nastavit záznamy do DNS (první metoda je popsána v článku na odkaze zde).

Před změnou nejdříve přistupte do administrace hostingového účtu na adrese zde. V sekci “DOMÉNY - NOVÁ DOMÉNA” zadejte název domény (bez www), režim “Jiné DNS” a poté “ULOŽIT”. Po uložení přejděte do správy domény u Vašeho registrátora a nastavte potřebné DNS záznamy.

ad A/AAAA: Pro zjištění IP adresy (A záznam) přistupte do administrace hostingového účtu a zde ji najdete v sekci “ÚČET - STAV” u kolonky “IPv4 adresa web/ftp serveru” (pro případ směrování pomocí IPv6 je tu i tato možnost - AAAA záznam). Po tomto nastavení se nejpozději do 24 hodin změna projeví a Vaše doména bude směřovat na servery Savana.cz.

ad CNAME: Pro zjištění hodnoty CNAME záznamu přistupte do administrace hostingového účtu a zde ji najdete v sekci “ÚČET - STAV” u kolonky “Host web/ftp serveru”. Po tomto nastavení se nejpozději do 24 hodin změna projeví a Vaše doména bude směřovat na servery Savana.cz.

ad MX: Pro směrování MX je potřeba vepsat hodnoty “mx1.savana.cz” a “mx2.savana.cz” (v případě, že Váš registrátor vyžaduje vyplnění hodnot priority, pak “mx1.savana.cz” přiřaďte prioritu “10” a záložnímu “mx2.savana.cz” přiřaďte prioritu “20”). Po tomto nastavení se nejpozději do 24 hodin změna projeví a pošta pro Vaší doménu bude směřovat na servery Savana.cz.

English Česky Dutch