Vložení URL domény do vyhledávače

V případě nových domén lze proces zobrazení domény ve vyhledávání vyhledávačů (například Google.com, či Seznam.cz) uspíšit, skrze vložení URL adresy Vaší domény přímo do vyhledávače. Díky tomu Vaší doménu navštíví jejich internetové služby dříve a mohou Vás tak i dříve zařadit do vyhledávání.

Vložení do vyhledávání Seznam.cz

Vyhledávač Seznam.cz doposud umožňuje vložení pouze vložením adresy Vaší domény do příslušného formuláře. Ten naleznete na odkaze zde.

V rámci formuláře uveďte adresu Vaší domény a proces potvrďte tlačítkem “Přidat”.

Vložení do vyhledávání Google.com

V případě vyhledávače Google.com je situace pouze o trošku složitější. Je třeba doménu vložit do služby Google Search Console a k tomu je vyžadován vlastnit Google účet. Poté již obdobně jako v případě vyhledávače Seznam.cz vložíte doménu na odkaze zde.

V rámci formuláře uveďte adresu Vaší domény v levé části a potvrďte tlačítkem “POKRAČOVAT”.

Po vložení názvu domény vyžaduje služba Google ověření vlastnictví domény pomocí záznamu DNS. Na obrazovce se Vám u bodu číslo 2. objeví vygenerovaný textový záznam, který je třeba zkopírovat a přenést do nastavení domény.

V případě, že je doména využívá našich nameserverů (je například přes nás registrována) a je také vedena v administraci Vašeho hostingového účtu. Pak můžete DNS záznam vložit v administraci hostingového účtu Webcontrol v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ”. V editaci domény vstupte do záložky “DNS” a vepište vygenerovaný záznam do volné kolonky s názvem “TXT”.

V případě, že doména nevyužívá našich nameserverů, je třeba kontaktovat za nastavením následujícího kroku Vašeho správce DNS.

Po zhruba 10 až 15 minutách, by již měl být záznam plně uložen v DNS. Tedy je již možné se vrátit do prostředí služby Google Search Console a stisknout tlačítko “OVĚŘIT”.

Po stisknutí tlačítka by mělo dojít k ověření vlastnictví domény a doména je tak do služby Google Search Console již plně vložena.

English Česky Dutch