Přesměrování domény na HTTPS

Přesměrování skrze .htaccess doporučujeme nejdříve konzultovat s Vaším autorem webové prezentace. Zda-li není v nějakém rozporu s nastavením domény a nebo zda nezpůsobí nějaké chybné nastavení či cyklení s již existujícím nastavení domény.

Doména aktuálně již využívá .htaccces

Soubor .htaccess lze editovat skrze programovací editory (například PSPad) nebo i skrze textový editor například poznámkový blok (pozor nikoli Wordpad nebo Word). Najdete jej v kořenovém adresáři Vaší domény (tento soubor nemá žádnou koncovku, ani *.txt), tedy začínající tečkou (označení skrytých souboru, v případě že v FTP klientovi nemáte nastavenou volbu zobrazovat skryté soubory, nebude vidět).

Stávající soubor .htaccess bude třeba obohatit o následující řádky (obsahující název domény, na které chcete provést směrování), a to nejlépe na začátek Vašeho souboru .htaccess:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Přístupem na doménu se aktivuje pravidlo v souboru .htaccess a provede se přesměrování na HTTPS.

Doména doposud nevyužívá .htaccess

Soubor .htaccess lze vytvořit skrze programovací editory (například PSPad) nebo i skrze textový editor, například poznámkový blok (pozor, nikoli Wordpad nebo Word). Vytvořte soubor s názvem “htaccess.txt” a vepište do něj následující řádky (obsahující název domény, na které chcete provést směrování):

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Tento soubor s obsahem vložte do kořenového adresáře domény, kterou chcete přesměrovávat. A v tomto místě jej přejmenujte na “.htaccess” (tento soubor nemá žádnou koncovku, ani *.txt), tedy začínající tečkou (označení skrytých souborů, v případě že v FTP klientovi nemáte nastavenou volbu zobrazovat skryté soubory, měl by po přejmenování zmizet). Nyní stačí přistoupit do administrace hostingového účtu, kde v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ” zvolíte doménu k editaci. Zde zkontrolujte, že je aktivní volba “Aktivace .htaccess pro tuto doménu”.

Přístupem na doménu se aktivuje pravidlo v souboru .htaccess a provede se přesměrování na HTTPS.

English Česky Dutch