Parkování domén

Pro parkování domén lze využít kteréhokoliv placeného tarifu. Taková doména získá vlastní FTP prostor o velikosti 100MB (nezasahující do limitu prostoru), má možnost hostovat HTML prezentaci (bez PHP) a jednu emailovou schránku (maximalní prostor pro emailovou schranku je 100MB).

Nově registrovaná doména

Přejděte do administrace hostingového účtu v “Domény - Nová doména”. V řádku “Název domény” vyplnte celý název domény i s koncovkou. U řádku “Nastavení domény” vyberte možnost “Registrace nové domény” a vyberte daný subjekt , na který chcete doménu registrovat. V sekci pro SAVANA PARKING vyberte u “SAVANA PARKING” možnost “ANO” a zadejte heslo k ftp přístupu.

Již aktivní doména

Při aktivní doméně je potřeba nejdříve doménu odebrat, aby jste mohli doménu odebrat je potřeba smazat subdomény a emailové schránky (obsah i nastavení emailových schránek zůstane uložen v rámci Vašeho serveru, tedy po znovuvytvoření emailové schránky se data i nastavení se schránkou spojí). Poté doménu odeberte.To lze udělat v administraci hostingového účtu “Domény - Vymazat doménu”. U příslušné domény klikněte na ikonku koše a potvrďte smazání.

Teď doménu znovu přidejte v rámci SAVANA PARKING. V administraci hostingového účtu přejděte do “Domény - Nová doména”. Vyplňte název domény i s koncovkou. U řádku “Nastavení domény” vyberte možnost “Savana DNS” nebo “Jiné DNS”, zaleží jak máte DNS nastaveny. Auth-ID a Subjekt nevyplňujte. V řádku “Doména / Alias” vyberte možnost “Samostatná doména”. V sekci pro SAVANA PARKING vyberte u “SAVANA PARKING” možnost “ANO” a zadejte heslo k ftp přístupu.

Odparkování domény

Pokud máte doménu v rámci SAVANA PARKING a chcete ji vložit jako aktivní doménu, je nutné nejprve smazat veškeré subdomény a emailové schránky (obsah i nastavení emailových schránek zůstane uložen v rámci Vašeho serveru, tedy po znovuvytvoření emailové schránky se data i nastavení se schránkou spojí). Poté odeberte i samotnou doménu z účtu v sekci “Domény - Vymazat doménu”.

Přejděte do administrace hostingového účtu v “Domény - Nová doména”. V řádku “Název domény” vyplňte celý název domény i s koncovkou. U řádku “Nastavení domény” vyberte možnost “Savana DNS” nebo “Jiné DNS” , pokud chcete aby směřovala doména jinam.

English Česky Dutch