Aktivace DNSSEC

Více informací o technologii DNSSEC: NIC.CZ/dnssec nebo Wikipedia.org

Žádost o aktivaci služby DNSSEC pro CZ domény registrované na hostingovém účtu u naší společnosti můžete provést v administraci hostingového účtu. Konkrétně v sekci “DOMÉNY - NASTAVENÍ”, kde si zvolte Vaší doménu k editaci a vstupte do záložky “DNS”, zde již stačí zatrhnout kolonku s názvem “Aktivovat” v poli “DNSSEC” a nastavení uložit tlačítkem “Uložit”.

Tímto vytvoříte žádost na vytvoření DNSSEC v rámci centrálního registru NIC.CZ a poté již vše zpracovává systém bez nutnosti dalšího zásahu či změny nastavení. U domény se po aktivaci automaticky vloží speciální záznam CDNSKEY do DNS. Tento záznam je ze strany registru průběžně kontrolován. V případě registru NIC.CZ k tomu dochází každý den, pokud po dobu 7 dní úspěšně ověří existenci onoho CDNSKEY, dojde k automatickému vytvoření DNSSEC a přiřadí jej k Vaší doméně (více o tomto automatizovaném procesu naleznete na odkaze zde). Přiřazení DNSSEC může proběhnout již onen 7. den, či až následující den (dle fronty a množství čekajících domén).

Dokončení procesu a tedy ověření vystaveného DNSSEC můžete ověřit přímo na centrálním registru CZ domén NIC.CZ skrze nástroj “Vyhledávání v registru (WHOIS)na adrese zde. Do formuláře uveďte název Vaší domény bez www a odešlete tlačítkem “Hledat”. Pokud bude již proces vystavení DNSSEC dokončen, bude se v rámci výpisu domény u kolonky “Zabezpečeno pomocí DNSSEC” objevovat zelená ikona s fajfkou (pokud proces ještě dokončen není, objevuje se zde červená ikona s křížem).

English Česky Dutch