Jak přidat SSL certifikát Let's Encrypt

(Domény a subdomény / SSL Certifikáty)

Upozorňujeme, že je třeba mít pro provoz Let's Encrypt certifikátu k Vašemu účtu přidělenou veřejnou IPv4 adresu nebo rozšířující balíček SSL PLUS. Tyto služby - veřejná IPv4 adresa a SSL PLUS jsou placené služby.
Po kontrole zda-li účet má skutečně veřejnou IP adresu aktivní (v sekci "ÚČET - STAV" u kolonky "IPv4 adresa web/ftp serveru") nebo SSL PLUS, stačí přistoupit v administraci do sekce "DOMÉNY - SSL CERTIFIKÁTY" kde přidáte certifikát pomocí tlačítka "Přidat Let's Encrypt certifikát (zdarma)" na požadované domény. Do pole "Název certifikátu" vložte Vámi zvolený název certifikátu, tento název je prezentován jen a pouze v administraci hostingu (návštěvníci jej žádným způsobem neuvidí).


Pomocí stisknutého "CTRL" lze označit větší množství domén. Doporučujeme tak hlavně v případě subdomén a doménových aliasů.


Po vytvoření SSL certifikátu bude nutné vyčkat na dokončení žádosti, která se projeví ve sloupci "Dokončen".
Po dobu 60 minut od vygenerování certifikátu nebude možné s daným certifikátem manipulovat. Čas kdy se možnost editace odemkne naleznete ve sloupci "Uzamčen do".


Následně přejděte do nastavení domény v sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ", kde v odstavci Nastavení SSL certifikátu, přiřadíte Váš nově vytvořený certifikát a zapnete poslouchání na portu 443.

Podmínkou pro správné vygenerování certifikátu je nastavení, kdy doména načítá obsah z Vašeho účtu u nás, jak skrze IPv4 formát tak i IPv6 formát. V případě chybějícího DNS záznamu hrozí, že certifikát nebude vygenerován úspěšně.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
David napsal:

Paráda! Aktivoval jsem si SSL Plus balíček a do hodiny jsem to měl nastavený....čekal jsem to výrazně složitější a tohle bylo easy.

4. ledna 2018 v 17:46
Honza napsal:

Zdravím, Let's Encrypt SSL certifikát mám /jak i píšete/ připojený k více doménám. Chtěl bych jednu z domén odebrat, existuje někde popis jak? Zkoušel jsem to několikrát, ale nepodařilo se mi danou doménu odebrat tak, abych ji např. přiřadil k novému certifikátu.
Děkuji

20. září 2019 v 11:52
Savana napsal:

Dobrý den, bylo by třeba u domény v sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ" certifikát odebrat u kolonky "SSL certfikát". Poté v sekci "DOMÉNY - SSL CERTIFIKÁTY" zvolit k editaci zmiňovaný certifikát a v seznamu domén označit veškeré domény které mají být nově v certifikátu a certifikát uložit. Ten se přegeneruje na nový seznam domén. Přeji pěkný den.

20. září 2019 v 12:16