Jak přidat SSL certifikát Let's Encrypt

(SSL Certifikáty)

Upozorňujeme, že je třeba mít pro provoz Let's Encrypt certifikátu k Vašemu účtu přidělenou veřejnou IPv4 adresu nebo rozšířující balíček SSL PLUS. Tyto služby - veřejná IPv4 adresa a SSL PLUS jsou placené služby dle ceníku na adrese zde.
Po kontrole zda-li účet má skutečně veřejnou IP adresu aktivní (v sekci "ÚČET - STAV" u kolonky "IPv4 adresa web/ftp serveru") nebo SSL PLUS, stačí přistoupit v administraci do sekce "DOMÉNY - SSL CERTIFIKÁTY" kde přidáte certifikát pomocí tlačítka "Přidat Let's Encrypt certifikát (zdarma)" na požadované domény.
Po vytvoření SSL certifikátu bude nutné vyčkat na dokončení žádosti, která se projeví ve sloupci "Dokončen".
Po dobu 60 minut od vygenerování certifikátu nebude možné s daným certifikátem manipulovat. Čas kdy se možnost editace odemkne naleznete ve sloupci "Uzamčen do".


Následně přejděte do nastavení domény v sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ", kde v odstavci Nastavení SSL certifikátu, přiřadíte Váš nově vytvořený certifikát a zapnete poslouchání na portu 443.

Podmínkou pro správné vygenerování certifikátu je nastavení, kdy doména načítá obsah z Vašeho účtu u nás, jak skrze IPv4 formát tak i IPv6 formát. V případě chybějícího DNS záznamu hrozí, že certifikát nebude vygenerován úspěšně.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)