Hostedit 2.0

()

Domovská stránka: www.hostedit.cz

Savana aplikace je možné použít pouze v rámci Managed VPS a Profi VPS (SAVANA500 až SAVANA 9000). Tarif SAVANA100 až SAVANA 201 typu Webhosting nemá možnost této aplikace využít.

HostEdit je nástroj pro snadno administrovatelné internetové stránky klientů Savana.cz.

Při vývoji tohoto systému byl kladen veliký důraz na snadnou, rychlou a přehlednou administraci a obsluhu editace stránek, aby i úplný počítačový začátečník byl schopen v několika minutách vytvořit kvalitní a přehledné internetové stránky.

Aktivace

Přihlašte se do administrace hostingu na https://webcontrol.savana.cz a vstupte do sekce "DATABÁZE - NASTAVENÍ". Ve spodní liště pak vyhledejte tlačítko "PŘIDAT". Objeví se Vám formulář pro přidání databáze. Zadejte unikátní název databáze, heslo k databázi a zvolte typ databáze mysql5. S jiným typem databáze Hostedit nepracuje.

V sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ" si můžete bud vytvořit subdoménu (v dolní části "Nastaveni subdomény" zadejte její název a adresář) nebo pokud nemáte žádnou prezentaci na kořenové doméně použijte přímo ji.

Označte doménu (subdoménu) pro kterou chcete aktivovat aplikaci, vyhledejte "Savana aplikace".

Vyberte databázi typu mysql5 pro aplikaci Hostedit a poté vepište prefix (předpona s jakou se ukládájí data do databáze). Povětšinou se do prefixu vypisují tři malá písmena, například "app" či "abc".

Potvrďte provedene změny tlačítkem "Uložit".

Pro dokončení instalace již stačí přistoupit na konkrétní doménu/subdoménu kde již bude čekat instalace samotného produktu.

Videonávod zachycuje samotnou instalaci produktu která je dalším a posledním krokem ihned po aktivaci produktu v administraci hostingového účtu.

Pro samotné vytváření webové prezentace je potřeba přejít do administrace aplikace hostedit. Tu naleznete na adrese nazev_domeny.cz/admin a zde se připojíte pomocí přihlašovacích údajů, které jste vyplnili při instalaci.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
Jiří Málek napsal:

Dobrý den,
vše jsem udělal dle návodu, ale poté není vysvětleno, jak se dostat na samotnou instalaci, která je ve videoukázce. Odkaz jsem nenašel ani v Savana WebCotrolu ani na stránkách Hostedit.
Děkuji

24. února 2014 v 18:52
Savana napsal:

Dobrý den,
omlouváme se. Tuto informaci jsme skutečně v nápovědě neměli a již jsem jí doplnil.

25. února 2014 v 09:08
Jiří napsal:

Jak se dostanu do administrace stránky? Hostedit jsem úspěšně nainstaloval, ale teď nevím kudy se dostanu na editaci subdomény. Stánku jsem zavřel ale nevím jak ji znovu otevřít. Tarif savana 500.

27. února 2014 v 11:34
Savana napsal:

Dobrý den,

do administrace Hosteditu se přihlásíte tak, že doplníte za název domény /admin tedy např. mojedomena.cz/admin

28. února 2014 v 10:43
Kolíbal napsal:

Dobrý den,
máme stránky vytvořené ještě ve starém HostEditu v. 1.x.
Lze nějak převést tyto stránky na nový editor nebo musíme vytvořit nové v novém. Lze potom převést nové stránky z jedné domény na druhou (HostEdit 2 na doméně se "savana přívlastkem" na doménu horak-ist.cz?). Děkuji. S pozdravem, Kolíbal

17. března 2014 v 20:15
Martin napsal:

Dobrý den,
změny jsem provedl podle návodu, ale nemohu se dostat k samotné instalaci hosteditu. Zkousel jsem pristoupit mojedomena.cz/admin a hlasi mi ze objekt je nenalezen.
Jak se dostat dál?
děkuji

1. dubna 2014 v 19:07
Savana napsal:

ad Kolíbal)

Bohužel produkty jsou naprosto nekompatibilní a proto je nutné prezentaci vytvořit znovu. Ano přenos již hotové aplikace Hostedit lze libovolně přenášet mezi doménami. Pro přesné kroky doporučuji kontaktovat help@savana.cz a rádi Vám je popíšeme. Do budoucna pro tuto akci vytvoříme nápovědu.

ad Martin)

Pro instalaci hosteditu přistupujete přímo na Vaší doménu. Není třeba zadávat /admin. Na odkazu /admin se vytvoří administrační rozhraní až po dokončení instalace.

6. dubna 2014 v 22:18