Ověření domény pro nástroje Google

(Ostatní)

V tomto návodu si představíme 3 možnosti jak ověřit doménu pro Google nástroje.

1. (lze použít pro Savana aplikace)

Tato metodá má výhodu ve své rychlosti a jednoduchosti.

V záložce "Alternativní metody" označte metodu "Poskytovatel názvů domén" a v rozbalovacím menu vyberte "Jiné". V tomto kroce se Vám již zobrazí vygenerovaný řádek který je třeba zkopírovat.

Za dokončením ověření nyní již stačí přistoupit do administrace hostingového účtu a zde v sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ" zvolit doménu kterou chcete ověřit. V jejím formuláři nyní vyplňtě do kolonky "TXT záznam" vygenerovaný kód.

2. Nahrání souboru HTML (nelze použít pro Savana aplikace)

Tuto metodu nelze použít u Savana aplikací, jelikož v rámci aplikace je ochrana právě proti vložení PHP či HTML souborů a jejich následného spuštění. U vlastních aplikací doporučuji, pro tuto metodu kontaktovat Vašeho správce/výrobce prezentace a nebo použít jinou metodu.

Vyberte záložku "Doporučena metoda", v tomto kroce se Vám již zobrazí vygenerovaný soubor (ke stažení po nakliknutí textu "tento ověřovací soubor HTML"). U vlastních aplikací bude nucen správce/výrobce prezentace umístit soubor přímo do kořenové složky Vaší prezentace.

Za dokončením ověření již stačí přistoupit na adresu uvedenou u kroku číslo 3.

3. Značka HTML (lze použít pro Savana aplikace)

V záložce "Alternativní metody" označte metodu "Značka HTML". V tomto kroce se Vám již zobrazí vygenerovaný řádek který je třeba zkopírovat.

Za dokončením ověření nyní již stačí přistoupit do administrace některé z našich aplikaci a vložit kód do předem připravených formulářů (uveďte pouze kód uvedený v "content"). U vlastních aplikací bude nucen správce/výrobce prezentace umístit kód přímo do domovské stránky Vaší prezentace.

Příklad pro Hostshop:

V administraci aplikace Hostshop přistupte do sekce "NASTAVENÍ - Nastavení eshopu" a zde pokračujte na "Parametry a loga". Kód vložte u sekce "Měřící skripty / javascripty / Google Analytics".

Příklad pro Hostedit:

V administraci aplikace Hostedit přistupte do sekce "Nastavení - Měřící scripty". Kód vložte do příslušné kolonky "Ověřovací kód".Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)