Zjištění absolutní cesty k souborům log_path a tmp_path

(Opensource / Joomla)

Při migraci redakčního systému Joomla z jednoho hostingu na druhý nebo pokud měníte základní instalaci, je třeba se ujistit, že jste aktualizovali soubor configuration.php. Jednou z věcí, kterou je potřeba správně provést, je nastavení absolutní cesty k souborům $tmp_path a $log_path. Pokud tyto cesty nebudou správné, instalace Joomly se bude jevit na první pohled správně, ale může později vykazovat chyby jako: 

0 Cannot open file for writing log

nebo jiná chyba při pokusu instalací nových rozšíření, free šablon, modulů nebo pluginů. 

Nicméně někdy to nemusí být snadné, určitě přesnou cestu k těmto souborům, zvláště pokud se jedná o sdílený hosting nebo úplně nový hosting. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak tuto cestu zjistit. Zkopírujte následující kód např. do textového editoru a uložte jej jako jako absolute.php:

<?php  $path = getcwd(); 

echo "Your Absolute Path is: "; 

echo $path; ?>

Přes FTP si nahrajte tento soubor do kořenového adresáře vašeho webu. Otevřete si prohlížeč a navštivte stránku http://vasedomena.cz/absolute.php. Následně se zobrazí absolutní cesta. 

Z bezpečnostních důvodů smažte tento soubor, jakmile si zkopírujete cestu. Poté již stačí upravit soubor configuration.php a upravit následující řádky: 

public $log_path = '<absolutní cesta>/logs';

public $tmp_path = '<absolutní cesta>/tmp';Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)