E107

()

Domovská stránka: http://e107.org/

Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci "DATABÁZE - NASTAVENÍ" klepnete na tlačítko "PŘIDAT". Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5 v případě virtuálního serveru, v případě sdíleného hostingu je innodb jedinou možností) a vytvořte přes tlačítko "PŘIDAT" novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař E107 a jeho obsah odešlete pomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložen system E107. Zobrazí se průvodce.

Vyberte si Český jazyk volbou "Czech" a klikněte na tlačítko "Set Language".

Dále již je průvodce instalací v češtině, tedy další kroky budou jednodušší. V tomto kroce již je třeba vyplnit platné údaje pro spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho VPS a proto uvádíte jako "Adresa serveru databáze" informaci "localhost".

Následující kontrola otestuje zda jsou všechny údaje pro spojení s databází vyplněny správně.

Dále je tu také kontrola na technické parametry serveru. V případě že se všude objeví  "PASS" pak je vše v pořádku.

Nyní máte možnost si vytvořit si administrátorský přístup. Doporučujeme volit skutečně silné heslo a také doporučujeme se vyvarovat uživatelského jména "admin".

V dalším kroku proběhne samotná instalace. Klikněte na tlačítko "Pokračovat" a aplikace se nainstaluje.

Po dokončení instalace se Vám zobrazí bezpečností opatření, kde je potřeba z FTP serveru odstanit instalační skript "e107_install.php" . Dále je doporučeno změnit práva pro soubor e107_config.php. To můžete provést přes FTP klienta nebo přes terminálový příkaz chmod. Kliknutím na tlačítko " Pokračovat" se Vám zobrazí webová prezentace.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)