Magento 2.x - SAVANA 101 až SAVANA 201

(Opensource / Magento)

Domovská stránka: http://magento.com/

Toto je nápověda pro instalaci Magenta na webhostingovém tarifu SSD technologie (SAVANA101 až SAVANA 201). Pokud používáte multihostingový tarif nápovědu najdete zde.


Nedoporučujeme instalovat starší verzi než je zde uvedená, z důvodu bezpečnostních chyb. S nižší verzí této opensource aplikace se vystavujete riziku napadení celé prezentace. Doporučujeme aplikaci pravidelně aktualizovat na nejnovější verzi.


U sdíleného hostingu (tarif Savana101 až Savana 201) je potřeba nahradit soubor .htaccess námi upraveným.
Pro verzi 2.x a výše si soubor stáhnete zdePoté je potřeba ještě změnit druhý soubor .htaccess ve složce /setup, který naleznete zde.
Pro verzi 1.9.x si soubor stáhnete zde. Poté je potřeba ještě změnit druhý soubor .
htaccess ve složce /media, který naleznete zde.
 

Vytvoření databáze

Před samotným uploadováním aplikace na web si vytvořte v administraci hostingu databázi pro Vaši aplikaci. Po přihlášení do webcontrol v sekci "DATABÁZE - NASTAVENÍ" klepnete na tlačítko "PŘIDAT". Vyplňte jméno databáze a heslo. Zvolte typ databáze (doporučuji mysql5) a vytvořte přes tlačítko "PŘIDAT" novou databázi. Systému bude nějaký čas trvat než změnu provede, zatím si tedy aplikaci nahrajte přes FTP na server do Vašeho prostoru.

Příprava a instalace

Stahněte si programové soubory na uvedené adrese. Rozbalte adresař Magenta a jeho obsah odešlete hpomocí FTP klienta na server. Spusťte si internetový prohlížeč a zadejte název Vaší domény v jejímž kořenovém adresáři máte uložené Magento. Potvrďte licenční podmínky a klikněte na tlačítko "Pokračovat".

V dalším kroku si vyberete jazyk, časovou zónu a výchozí měnu. Pokračujte tlačítkem "Pokračovat".

Nyní je třeba vytvořit spojení k databázi která byla vytvořena v prvním kroce nápovědy. Všimněte si že uživatelské jméno pro připojení do databáze je totožné s názvem databáze. Databáze jsou uloženy v rámci Vašeho hostingu a proto uvádíte "Server" jako "localhost".  V řádku "Výchozí URL" vložíte adresu Vaší domény a zvolíte si cestu do administrace. 

V tomto kroce instalace je možnost zadávání základních informací o majiteli obchodu, společně s vytvořením admin účtu. 

Poslední obrazovka Vás informuje o dokončení instalace.

 Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)