Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací najdete zde.×

Zjištění absolutní cesty k souborům log_path a tmp_path

Při migraci redakčního systému Joomla z jednoho hostingu na druhý nebo pokud měníte základní instalaci, je třeba se ujistit, že jste aktualizovali soubor configuration.php. Jednou z věcí, kterou je potřeba správně provést, je nastavení absolutní cesty k souborům $tmp_path a $log_path. Pokud tyto cesty nebudou správné, instalace Joomly se bude jevit na první pohled správně, ale může později vykazovat chyby jako:

0 Cannot open file for writing log

nebo jiná chyba při pokusu instalací nových rozšíření, free šablon, modulů nebo pluginů.

Nicméně někdy to nemusí být snadné, určitě přesnou cestu k těmto souborům, zvláště pokud se jedná o sdílený hosting nebo úplně nový hosting. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak tuto cestu zjistit. Zkopírujte následující kód např. do textového editoru a uložte jej jako jako absolute.php:

Přes FTP si nahrajte tento soubor do kořenového adresáře vašeho webu. Otevřete si prohlížeč a navštivte stránku http://vasedomena.cz/absolute.php. Následně se zobrazí absolutní cesta.

Z bezpečnostních důvodů smažte tento soubor, jakmile si zkopírujete cestu. Poté již stačí upravit soubor configuration.php a upravit následující řádky:

public $log_path = ‘/logs’;

public $tmp_path = ‘/tmp’;

English Česky Dutch