Roundcube

(Emaily a emailová komunikace / Webmail Savana.cz)

Domovská stránka: roundcube.net

Adresa webmail rozhraní: https://roundcube.savana.cz/

Roundcube je IMAP klient pro zpracování elektronické pošty pomocí internetového prohlížeče. Podporuje MIME, má vlastní adresář kontaktů, pracuje se složkami, filtruje a vyhledává zprávy atd.

Při častějším používání je vhodné si Roundcube upravit pomocí dostupných voleb.

Po přihlášení do webmailového klienta zvolte v pravé horní části "Osobní nastavení".

Vlastnosti - Uživatelské rozhraní

Na této stránce máte možnost nastavení vlastního jazyka. Pokud jste v České republice ponechte časovou zónu na automaticky.

Vlastnosti - Zobrazení schránky

Volba "Zobrazit panel náhledu" umožňuje automatické zobrazení zprávy po jejím označení (podobné chování jako u poštovního klienta). Položka "Řádků na stránku" nastaví počet najednou zobrazených zpráv.

Vlastnosti - Psaní zpráv

Položka "Vytvářet HTML zprávy" Vám umožňuje defaultně vytvářet zprávy ve formátu HTML. Lze zvolit časový interval pro automatické ukládání rozpracovaného emailu a způsob jakým vytváří poštovní klient přílohy.

Vlastnosti - Zobrazování zpráv

Při zobrazování samotných zpráv pak je tu možnost upřednostňovat zobrazení v HTML, povolovat nebo zakazovat zobrazování obrázků a zobrazení příloh.

Vlastnosti - speciální složky

Pokud z nějakého důvodu chybí nastavení speciálních složek zvolte záložku "Složky" a vytvořte následující adresáře: Drafts, Sent, Spam, Trash. Po jejich vytvoření se přepněte zpět na záložku "Vlastnosti - Speciální složky" a zde pro Rozepsané zvolte adresář Drafts. Pro Odeslané - Sent, Nevyžádaná pošta - Spam a pro Koš - Trash. Tímto jste vytvořily složky do kterých bude Roundcube odkládat smazané, rozepsané případně odeslané emaily.

Vlastnosti - Nastavení serveru

Doporučujeme zatrhnout volbu "Nezobrazovat smazané zprávy". Máte také možnost nechat vyprázdnit koš při odhlášení z webmailu, případně provést údržbu schránky.

Profily

Pro víceuživatelský přístup k emailové schránce je možné vytvořit další uživatele. Roundcube pak nabídne při vytváření zprávy možnost vybrat si odesílatele zprávy.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
Iva napsal:

Dobrý den, jak do emailu vložím podpis? Nemohu tuto nápovědu najít. Děkuji za informaci

22. května 2013 v 14:38
Savana napsal:

Po přihlášení do schránky v Roundcube klikněte vlevo na Nastavení, poté vyberte Profily, zvolte Váš profil a vyplňte si podpis, nastavení uložte.

22. května 2013 v 14:46
ACH napsal:

Zdravim, chodi mi od znamych emaily oznacene jako [SPAM], umi klient po case sam poznat, ze to spam neni, nebo je potreba manualne pridat nekam adresu jako ze je overena? Pouzivam jen webmaily, nemam outlook ani nic podobneho
Diky

10. července 2013 v 09:55
Savana napsal:

Lze používat white/black list, ale lze je nastavovat pouze skrze druhý webmail - http://icewarp.savana.cz/ - pravým tlačítkem kliknete na zprávu označenou jako spam a vyberete "Označit jako vyžádané". Obdobně označíte zprávu jako nevyžádanou. Takto vytvořené filtry naleznete v pravém menu Filtry > Vyžádané / Nevyžádané.

10. července 2013 v 15:24
Petr napsal:

Zdravím, lze prosím do tabulky "podpis" nahrát obrázek, třeba logo firmy a jakým způsobem. Předem děkuji.

16. srpna 2013 v 12:25
Savana napsal:

Pro vložení obrázku do podpisu použijte spíše webmail http://icewarp.savana.cz/ - nejprve je třeba obrázek někam nahrát, tak aby jste na něj získala URL adresu, poté si jej do podpisu jednoduše vložíte po přihlášení skrze Icewarp do schránky a nahoře Nástroje > Možnosti > záložka Podpis.

16. srpna 2013 v 12:42
Milena napsal:

Nenašla jsem, jak vložit podpis připravený od grafika, který mám zatím v jiné email.schránce jako přílohu. Pouhým zkopírováním se tam uloží jen text, ale ne grafické podoba. Díky.

25. ledna 2014 v 16:50
Savana napsal:

Dobrý den,
pak patrně nemáte zatrženu možnost "HTML podpis" hned pod podpisem. Do té doby nebude moci poštovní klient získat formátovaný text ani obrázek.

27. ledna 2014 v 08:11
Dominika napsal:

Dobrý den, jak zjistím údaje o serveru apod. abych mohla maily nastavit v MS Outlook?

14. února 2014 v 09:46
Savana napsal:

Dobrý den,
údaje o serveru by jste nalezla v sekci nápovědy na adrese http://napoveda.savana.cz/emaily-a-emailova-komunikace/obecne-informace-2/ . Popřípadě si v sekci http://napoveda.savana.cz/emaily-a-emailova-komunikace/nastaveni-email-klientu/ nalézt svůj konkrétní poštovní klient a postupovat dle návodu.

14. února 2014 v 11:30
Markéta napsal:

Dobrý den,
prosím o radu, chci vložit do podpisu barevný text. Můžete mi poradit jak zbarevnit text. V šabloně jej obarvím, ale při odeslání či psaní e-mailu se již zvolená barva i font písma nezobrazuje.
Děkuji :)

5. října 2014 v 15:36
Savana napsal:

Jelikož změna barvy je úprava pomocí HTML kodu, je potřeba žaškrtnout pod podpisem "HTML podpis" . Pak je ještě potřeba nastavit v Nastavení -> Psaní zpráv -> Vytvářet HTML zprávy -> Vždy . Zobrazení takového podpisu je také ovlivněno klientem příjemce, pokud má vypnuté HTML tak se mu podpis zobrazit barevně nemusí.

5. října 2014 v 16:31
Robert napsal:

Mám na 100 procent zaplněnou emailovou schránku, a při pokusu o vymazání mailů mi to píše. "Připojení na IMAP server selhalo" Co s tím mám dělat ? Jak mám ty maily vymazat ????

6. března 2015 v 14:21
Savana napsal:

Dobrý den, rozhraní Roundcube neumožňuje poštu přesouvat mezi složkami v případě že je schránka zaplněná (odstranění pošty znamená přesun zpráv do složky Koš, v té poté lze zprávy odstranit skrze vysypání koše).

Řešením je takový krok přeskočit a rovnou zprávu odstranit. Takovou možnost nabízí kombinace kláves "Shift + Delete" která zprávu rovnou odstraní bez jakéhokoliv přesouvání zpráv.

7. března 2015 v 20:06