DKIM - Doménový podpis odchozích mailů

(Emaily a emailová komunikace / Ověřování emailové komunikace)

Velice zjednodušeně, DKIM je technologie která při odesílání zprávy elektronicky podepíše každý Váš email. Každý příjemce takové zprávy si poté může jednoduše ověřit zda byla zpráva podepsána právě tím správným (Vaším) poštovním serverem. A tak lze lépe rozpoznávat zda je zpráva skutečně odesílana Vámi a nebo nějakým podvodníkem.

Více informací naleznete například na stránce Wikipedie na odkaze zde.

Pozor. Tento návod slouží pro domény které mají naše DNS servery. V případě že využíváte cizích DNS serverů, je třeba tento postup provést u Vašeho správce DNS serverů.

U domény, na které chcete DKIM nastavit, je potřeba v administraci hostingového účtu v sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ" vytvořit pro požadovanou doménu subdoménu "_domainkey".

K subdoméně "_domainkey.domena.tld" vytvoříte další subdoménu "mx1". Celá struktura bude tedy "mx1._domainkey.domena.tld".

Je potřeba mít také vytvořenou v administaci hostingového účtu alespoň jednu e-mailovou schránku pro  danou doménu.

Nyní je potřeba nás kontaktovat pomocí požadavku z administrace hostingového účtu v sekci "ÚČET - POŽADAVEK" o předání potřebného TXT záznamu a pro aktivaci DKIM na mailserveru.

Pokud používáte cizí smtp, tak si musíte zajistit správný zápis do hlavičky sami. Správnost vloženého veřejného klíče můžete ověřit např. zdeZpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)