Nastavení A/AAAA/CNAME/MX

(Domény a subdomény / Změna DNS)

Pokud jste se rozhodli, že doménu nebudete převádět do naší správy a ponecháte si ji u Vašeho současného restrátora, je nutné pro nasměrování na náš hosting u domény změnit adresy nameserverů a nebo nastavit záznamy do DNS (první metoda je popsána v článku na odkaze zde).

Před změnou nejdříve přistupte do administrace hostingového účtu na adrese zde. V sekci "DOMÉNY - NOVÁ DOMÉNA" zadejte název domény (bez www), režim "Jiné DNS" a poté "ULOŽIT". Po uložení přejděte do správy domény u Vašeho registrátora a nastavte potřebné DNS záznamy.

ad A/AAAA: Pro zjištění IP adresy (A záznam) přistupte do administrace hostingového účtu a zde ji najdete v sekci "ÚČET - STAV" u kolonky "IPv4 adresa web/ftp serveru" (pro případ směrování pomocí IPv6 je tu i tato možnost - AAAA záznam).  Po tomto nastavení se nejpozději do 24 hodin změna projeví a Vaše doména bude směřovat na servery Savana.cz.

ad CNAME: Pro zjištění hodnoty CNAME záznamu přistupte do administrace hostingového účtu a zde ji najdete v sekci "ÚČET - STAV" u kolonky "Host web/ftp serveru". Po tomto nastavení se nejpozději do 24 hodin změna projeví a Vaše doména bude směřovat na servery Savana.cz.

ad MX: Pro směrování MX je potřeba vepsat hodnoty "mx1.savana.cz" a "mx2.savana.cz" (v případě, že Váš registrátor vyžaduje vyplnění hodnot priority, pak "mx1.savana.cz" přiřaďte prioritu "10" a záložnímu "mx2.savana.cz" přiřaďte prioritu "20"). Po tomto nastavení se nejpozději do 24 hodin změna projeví a pošta pro Vaší doménu bude směřovat na servery Savana.cz.
 Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
Zuzana Halufova napsal:

Dobrý den,
máme u vás registrovanou doménu a chtěla bych DNS záznam směrovat na jiný server. Jak mám postupovat. Nenašla jsem v administraci nikde moznost nastavit CNAME a A. Děkuji za odpověd. Haltufová

11. února 2014 v 20:36
Savana napsal:

Dobrý den,
v tomto případě se jedná směrování opačným směrem než popisuje nápověda. Pokud si přejete směrovat od nás na jiný server pak je třeba přistoupit do administrace hostingového účtu a zde v sekci "DOMÉNY - NASTAVENÍ" vyplnit pro doménu kolonku "Primární IP nebo CNAME záznam".

14. února 2014 v 11:26