Převod EU domény

(Domény a subdomény / Převod domény)

Pro převod .eu domény je nutné podle pravidel registrátora evropských domén vždy doméně prodloužit platnost o další rok (proto je po zadání k převodu vystavena výzva k platbě na prodloužení). Zbývající doba platnosti domény, předplacené u jiného registrátora, bude po převodu domény přičtena.

Další podmínkou je získání řetězce Auth-ID , který Vám poskytne současný registrátor domény (případně lze i skrze registr Eurid.eu dle nápovědy na adrese zde). Platnost Auth-ID je 40 dní.

Převod samotný pak inicializujete přihlášením do administrace hostingového účtu na adrese https://webcontrol.savana.cz/. Zde zvolte sekci "DOMÉNY - NOVÁ DOMÉNA" a zadejte název domény (bez www). Zvolte režim "Převod domény". U domény lze také zadat kořenový adresář a máte možnost doménu přidat jako alias k nějaké jiné ve Vašem účtu a zvolte uložit.

V kolonce "Subjekt" je nutné zvolit kontakt majitele domény. Pokud zde takový kontakt ještě není vytvořen, můžete tak provést v sekci "DOMÉNY - SUBJEKTY".

Pozor, převod doménového jména změní údaje majitele domény, pokud nám budou předány jiné údaje než které jsou u domény aktuálně!

Po uhrazení výzvy k platbě bude zahájen převod domény který je potřeba potvrdit na emailu majitele domény.Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)
Jan Pitner napsal:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na výši poplatku za převedení .eu domeny od jiného poskytovatele.

Děkuji za odpověď.
Pitner

9. září 2015 v 10:30
Savana napsal:

Dobrý den, převod je zpoplatněn dle ceníku na adrese http://www.savana.cz/domeny/. Jedná se o cenu ve sloupci s názvem "Transfer". Přeji pěkný den.

15. září 2015 v 19:13