Převod domény mezi hostingovými účty v rámci Savana.cz

(Domény a subdomény / Převod domény)

Převod domény mezi vlastními hostingovými účty
 

V případě že chcete doménu převést mezi účty, pak je třeba aby jste ji v účtě odebral. To lze provést v administraci hostingového účtu, v sekci "DOMÉNY - VYMAZAT DOMÉNU". Tato volba sebou nese odstranění všech emailových schránek a subdomén (doporučujeme si poznamenat nastavení).

Dále je třeba doménu zadat v rámci druhého účtu a to v sekci "DOMÉNY - NOVÁ DOMÉNA" s nastavením "Savana DNS" (pozor nikoli "Registrace nové domény" nebo "Převod domény").

Doporučuji však dříve než doménu odeberete, přenést veškerá data do budoucího účtu (obsah FTP, databáze a záloha emailů).

Ještě upozorňuji, v případě že již bude vystavena výzva nebo bude krátce před jejím vystavením, pak nás informujte. Je to z důvodu, aby jsme mohli výzvu nasměrovat na správný účet jinak by si stále držela účet starý.
 

Převod domény mezi účty, kde u jednoho nejste vlastník
 

Pokud jste majitelem domény a nemáte přístup do hostingového účtu (starý účet nebo účet, kam nemáte přístup), kde je nyní doména umístěna, je pro odebrání domény z účtu potřeba ověřit majitele domény.
 
V případě, že se jedná o doménu, která využívá Auth-ID (cz, eu, com, net, org atd) a je v naší správě. Tak majitele můžeme ověřit skrze Auth-ID. Napište nám požadavek z administrace hostingu a my Vám odešleme nové Auth-ID, které nám vzápětí odešlete nazpátky. Pokud se budou shodovat, tak bude převod domény proveden.
 
U ostatních domén je potřeba potvrdit majitele skrze notářsky ověřenou žádost o převod domény mezi účty.
 
Formulář pro žádost o převod domény mezi účty si můžete stáhnout zde

Tento krok je nutný z toho důvodu, že domény často zůstávají na starých účtech a administrace neumožňuje vložení stejné domény vícekrát. Proto je potřeba pro odstranění domény ze starého hostingového účtu notářsky ověřenou žádost o převod domény mezi účty.

Upozorňujeme, že tento proces nijak nemění majitele domény.

 Zpětná vazba (feedback)

Byl tento článek nesrozumitelný, obsahoval nepřesné informace, nebo v něm nějaké informace chyběly?
Napište nám nebo využijte komentářů níže.

Komentáře

Nový komentář

(nebude zobrazen)