Převod domény mezi hostingovými účty v rámci Savana.cz

Převod domény mezi vlastními hostingovými účty

V případě že chcete doménu převést mezi účty, pak je třeba aby jste ji v účtě odebral. To lze provést v administraci hostingového účtu, v sekci “DOMÉNY - VYMAZAT DOMÉNU”. Tato volba sebou nese odstranění všech emailových schránek a subdomén (doporučujeme si poznamenat nastavení).

Dále je třeba doménu zadat v rámci druhého účtu a to v sekci “DOMÉNY - NOVÁ DOMÉNA” s nastavením “Savana DNS” (pozor nikoli “Registrace nové domény” nebo “Převod domény”).

Doporučuji však dříve než doménu odeberete, přenést veškerá data do budoucího účtu (obsah FTP, databáze a záloha emailů).

Ještě upozorňuji, v případě že již bude vystavena výzva nebo bude krátce před jejím vystavením, pak nás informujte. Je to z důvodu, aby jsme mohli výzvu nasměrovat na správný účet jinak by si stále držela účet starý.

Převod domény mezi účty, kde u jednoho nejste vlastník

Pokud jste majitelem domény a nemáte přístup do hostingového účtu v kterém je doména umístěna, je pro odebrání domény z účtu potřeba ověřit majitele domény. Z tohoto důvodu, kontaktujte zákaznickou podporu, kteří s Vámi proces dokončí na základě elektronické autorizace majitele domény. V ostatních případech lze využít žádosti o převod domény mezi účty, kterou si můžete stáhnout zde.

English Česky Dutch